Az apróságok csomagolása költözködéskor.
Költöztetés- Kartondobozokba való pakolás:
Érdemes egyfajta időrendben csomagolni, aszerint, hogy mire van a legkevésbé szükségünk. Először a könyveket, fotóalbumot, társasjátékot, stb. és csak a legvégén a távirányítót, mikrót, fogkefét és egyebeket amit nap, mint nap használunk.
Könyveket csak kartondobozban lehet költöztetni, a zsák nem jó. A dobozokat minden esetben erős, széles ragasztószalaggal ragasszuk le, mert ha rossz a ragasztás, kinyílik a doboz.
A törékeny tárgyakat szintén dobozba csomagoljuk, a zsák itt sem jó! A törékenyre írjuk rá, hogy "törékeny". A poharakat, edényeket papírba tekerve, jól ki tudjuk tölteni a dobozt.
Vegyszereket, folyadékokat, szintén kartondobozba tegyük, ügyelve, hogy jól zárjon mindnek a kupakja, és írjuk rá, hogy "vegyszer", vagy a "mérgező" feliratot. Ez azért fontos, hogy az autón ne keveredjen az élelmiszer, vagy a babaruha közé. A zsákokba mehetnek a ruhák, párnák, textilek. Ne feledkezzünk meg a költöztetéshez használt dobozok, zsákok teherbírásáról. Érdemes "erős" zsákot venni, mert a legtöbb zsák (szemeteszsák) kiszakadhat, ha megpakolva felemeli az ember.
A bevásárlószatyor költöztetésre alkalmatlan!
A költöztetés alatt használt eszközök mellett kalkulálnunk kell azzal a ténnyel is, hogy emberek fogják kézbe venni dobozainkat, így egy ember teherbírásához kell méretezni azok súlyát. (Találkoztam olyannal, aki rácsodálkozott, hogy miért nem tudjuk felemelni a tévés dobozát, amit telipakolt lexikonnal, cirka 200kg súlyig. Felemeltük, de az alja a földön maradt…)
Költöztető dobozok feliratozása.
Pár mondatban már említettem fentebb, de érdemes visszatérni rá. Nagyon sok fölösleges munkától kíméli meg magát az ember, ha jól feliratozza a költöztetés alatt mozgatott holmikat. Ha minden dobozon rajta van a rendeltetési helye, akkor a költöztetők is egyből tudják mi hova kerül. Például: konyha, emeleti fürdő, nappali, lány-szoba, stb. Használhatunk szín-kódokat is akár. Lehet kapni színes matricákat és a szoba színe szerint jelölhetjük a költöztető dobozainkat, zsákjainkat, bútorokat.
Szintén hasznos, ha plusz információt írunk a dobozra, hogy mi a tartalma pl: "íróasztal, felső fiók", "házi-mozi kábelek".
A biztonságról ne feledkezzünk meg, mint "törékeny", "mérgező", "nem forgatható" stb. feliratok!
Abban sose bízzunk, hogy emlékszünk majd a doboz tartalmára, így mindenképp feliratozzuk!